Когато имаме уравнение и неизвестното е делимо, нещата са лесни. Взимаме делителя и го прехвърляме от другата страна, като от делител той се преобразува в множител:
Когато неизвестното е делител, тогава имаме малко повече стъпки. Прехвърляме делителя от дясно. Там той се превръща в множител. Взимаме другият множител и го прехвърляме в дясно. Той се превръща в делител. Накрая правим размяна на лявата и дясната част на равенството, за да имаме ситуация, в която отляво е неизвестното, а в дясно са всички известни:
При събиране няма значение дали неизвестното е първото или второто събираемо. Взимаме другото събираемо и го прехвърляме отдясно. То се преобразува в умалител:
Когато неизвестното е умалител, прехвърляме го вдясно и той се превръща в събираемо. Прехвърляме другото събираемо вляво и то се превръща в умалител. Накрая правим размяна на лявата и дясната част на равенството, за да имаме ситуация, в която отляво е неизвестното, а в дясно са всички известни:
Когато неизвестното е умаляемо, трябва да прехврълим умалителя в дясно. Той се превръща в събираемо:
Когато неизвестното е множител, трябва да прехвърлим другия множител в дясно. Там той се превръща в делител. Няма значение дали неизвестния множител е първи или втори: